Bize Ulaşın ★0538 669 1917 ★iletisim@sep.org.tr

Milyonlar Aç Milyonlar İşsiz, Kampanyamıza Katıl!

Aç ve yoksul bırakılan milyonların öfkesi artıyor.

Çünkü yaşayamıyoruz, artık nedeni çok açık!

Emekçi kardeş,

Biz kıt kanaat geçinmeye çalışıyoruz.  Evlatlarımız da öğrenci ise nitelikli eğitim hakkından yoksun, mezun ise işten yoksun. Peki daha 40 yaşına gelmeden lüks araçlarda pudra şekeri çekenlerin kaynağı nereden geliyor? BİZDEN ÇALINANLARDAN!

Milyonlar işsizlikten kırılırken, patates-soğana muhtaç yaşarken, çöpten yiyecek toplayanlar her gün artarken 2,3,4,5… maaş alıp da utanmadan “etiktir, huzur hakkıdır” diyenlerin kaynağı da BİZDEN ÇALDIKLARIDIR!

Esnaf batmış, emekçiler ayın sonunu getiremiyor ama patronlara milyarlarca lira teşvik veriliyor. Nereden? Yıllarca bizim maaşlarımızdan kesilerek biriktirilen İŞSİZLİK SİGORTASI FONUNDAN! Yine BİZDEN ÇALIYORLAR!

Sendikalı olmak fiilen yasak, hak aramak suç! 

Taleplerimiz ancak mücadele edersek gerçek olur.

1- Covid-19 iş kazası ve meslek hastalığını ilan edilmeli, emekçilerin salgında ön cepheden feda edilmesine son verilmeli, işyerlerinde emekçileri salgından koruyacak önlemler, tüm emekçilere temel gelir desteği ile kapanma dahil, derhal alınmalıdır.

2- Ücretsiz izin bir gün daha beklenmeden yasaklansın. İşsizliği az göstermek için günde 46 TL ile emekçiler sefalete terk edilemez. 

3- KOD-29 kıyımına son verilsin. Mücadeleci, hak arayan işçiyi cezalandıran ahlaksız patronlar yargılansın. 

4- Pandemide artan yoksulluk kadına yönelik şiddeti de arttırıyor. Temel gelirden yoksun kadınlar cehenneme mahkum ediliyor.Kadınlara istihdamda öncelik sağlansın! 

5- İşsizlik Sigortası Fonu’nun patronlara teşvik olarak kullanılmasına son verilsin. Tam tersi zenginlerden Servet Vergisi alınsın!

6- Bu berbat düzen salgını bir emekçi hastalığı haline getirdi. Bütün yük emekçilere atıldı. Pandeminin sona ermesi için kitlesel aşılama yapılmalı. Aşıda patentler kaldırılsın!

Gençler, emekçiler ve kadınlar ve tüm ezilenler..

Artık koltuklarını, sermayelerini, patronlarını gözeten partileri bir kenara bırakmanın zamanı gelmedi mi? 

SEP seni mücadelede yoldaş olarak saflarına çağırıyor.

Çaresiz ve alternatifsiz değiliz.

Biz VARIZ!

Bu berbat düzen sadece Türkiye’de değil dünyanın her yerinde emekçilere zulüm demek. Bu düzenden çıkarı olan partilerle emekçiler aynı yolda yürüyemez. 

Patronların sömürü düzenine karşı eşitliği ve özgür bir dünyayı; Sosyalizmi birlikte kuralım!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sosyalistler Varsa Umut Var!
SEP’e KATIL, DEĞİŞTİRELİM!

İletişim

0538 669 1917

iletisim@sep.org.tr

Genel Merkez: Kocatepe Mah. Bayındır 2 Sok. 45/7 Kızılay/ANKARA

SOSYALİZM KAZANACAK!